Hakkımızda

Index Grup Gönüllüleri (IGG) Kimlerden Oluşur?

Index Grup çalışanlarından tamamen gönüllü olarak katılan, kendi görevleri yanı sıra sosyal değer üretmek için çaba gösteren kişilerden oluşur.

IGG’nin amacı, hayatımızın çoğunu geçirdiğimiz iş ortamında da sosyal değer üreterek iş yerimize, topluma ve insanlığa hizmet etmektir. Index Grup çalışanlarının sosyal sorumluluk, yardımlaşma ve sosyal hayat konusunda desteklemeyi ve geliştirmeye çalışır.

Index Grup Gönüllüleri kendi projelerini kendileri üretir. Üretilen projeler kurulan gönüllü proje ekibi ile birlikte yürütülür ve şirket içerisinden destek toplar.

Index Grup Gönüllüleri 4 ana alanda faaliyetlerini yürütür:

1) Çevre ve Geri Dönüşüm Projesi
2) Sosyal Sorumluluk Aktiviteleri
3) Sosyal Aktiviteler
4) İK Gönüllüleri – Yemekhane Komitesi, Servis Temsilcileri

Neden Index Grup Gönüllsüyüz?

Dünyamızın güzelliğinin ve korunması gerektiğinin farkındayız. Yardıma ihtiyacı olan birçok kişinin ve canlının olduğunu biliyoruz.

Hergün televizyonlarda, gazetelerde, internette bir çok haber izliyor, okuyoruz. Kendimizi, çocuklarımızı, yerleşim alanını kısıtladığımız birçok canlıyı düşündüğümüzde, emanet olarak geldiğimiz bu dünyada, yaşamımız boyunca faydalı bir birey olmak için neler yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bu dünyayı ve yaşamı korumak için en kolay ve etkili yöntemin önce kendi alanımızda yapacağımız küçük eylemlerin etkili sonuçlarının birleşerek büyüyeceğini ve tüm dünya için faydalı bir sistem haline geleceğine inanıyoruz.

Etrafımızda muhakkak ki değiştirebileceğimiz, yardım elimizi uzatabileceğimiz birşeyler vardır. Önce dünyaya bakış açımızı değiştirip, tabiri caizse gözlerimizdeki buğuyu silip tekrar bakalım. O zaman göreceğiz ki balkonumuzda kuşlar için küçük bir su kabı, bahçemize veya kaldırıma koyacağımız sahipsiz kediler, köpekler için su, içi yiyecek dolu bir kap dünyamızı güzelleştiriyor ve bizlere yaşama sevinci veriyor.

İşte biz Index Grup Gönüllüleri dünyayı gözlerimizin önündeki buğuyu silmiş olarak daha net görebiliyoruz. Küçücük yardımların kocaman yürekleri sevindirdiğini, üzgün yüzlere gülümseme getirdiğini, insanın içinde geleceğe dair umut tohumlarını yeşerttiğini biliyoruz.

Index Grup Gönüllüleri