Pet şişe atıklarımızı geri dönüşüm için TEMA Vakfı’na bağışlıyoruz

2012 yılında başladığımız geri dönüşüm projelerimize pet şişe atıklarımızı da ekledik. Şirket içinde tükkettiğimiz su ve meşrubat pet şişelerinin yanısıra çalışanlarımız da evlerinde biriktirdiklerini getirerek toplu halde TEMA’ya bağışlıyoruz.

Biliyoruz ki pet şişelerin ve benzer yapıdaki atıkların doğa tarafından yok edilmesi yaklaşık 1000 yılı buluyor. Düşündüğümüz zaman geri dönüşüme kazandırılmayan her pet şişenin geleceğimiz için ne kadar büyük bir tehlike arzettiğini görebiliriz.

2012’de başladığımız ve çalışanlarımızın özverileri ile halen devam ettirdiğimiz bu projede bugüne kadar yaklaşık olarak 260 kg pet şişenin doğaya karışmasını engellemiş olduk.  Bizler pet şişeleri artık birer plastik atık olarak değil, yemyeşil birer fideler olarak görüyoruz.  TEMA Vakfı vasıtası ile ülkemizin yeşillenmesi adına katkımız olmasından dolayı da kendimizi mutlu hissediyoruz.

Lütfen pet şişeleri çöpe atarken birkez daha düşünelim. Attığımız her pet şişe yerine bir tane fidan veya çiçek dikmiş olsaydık dünyamızın nasıl bir yer olabileceğini gözlerinizin önüne getirin ya da tam tersini.

fidan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s